Elektryka

Aby jazda samochodem była w pełni komfortowa i bezpieczna należy pamiętać o odpowiedniej dbałości o elektrykę samochodową. Instalacja elektryczna w samochodzie to element, bez którego trudno jest wyobrazić sobie codzienną jazdę. Jeśli chcemy, żeby auto służyło nam przez długie lata trzeba pamiętać o regularnych wizytach w serwisach diagnostyki komputerowej. Gdy okaże się, że któryś element instalacji elektrycznej w samochodzie nie działa poprawnie, należy go niezwłocznie wymienić.

Nowoczesne auta naszpikowane są układami elektrycznymi. Ich podstawowe funkcje to odpowiedzialność za zabezpieczenia i sterowanie oraz odpowiedzialność za sygnalizację i światła w samochodzie. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa jazdy, ale również pod względem prawnym, ponieważ według Polskiego prawa powinniśmy jeździć na włączonych światłach przez cały rok.

elementy elktryczne rozrusznik

Najczęstsze powody awarii elektryki samochodowej

Elektryka samochodowa może ucierpieć z wielu powodów. Do najczęstszych awarii należą:

  • Alternator – zużycie szczotek i łożysk oraz uszkodzony regulator napięcia.
  • Akumulator – korozja i zniszczenia zacisków, niski poziom elektrolitu, zwarcia.
  • Rozrusznik – uszkodzenie wyłącznika elektromagnetycznego, zębnika ze sprzęgłem, zużycie szczotek i łożysk, zwarcia w uzwojeniu wirnika, uszkodzone elementy przekładni planetarnej.
  • Reflektory i kierunkowskazy – przepalone żarówki i bezpieczniki, uszkodzenia przekaźników, przerwy w obwodach.
  • Wentylator i dmuchawa – przepalenie bezpiecznika, uszkodzenie przekaźnika, przerwy w obwodach.
  • Przełącznik zespolony świateł, kierunkowskazów – uszkodzenie modułu centralki przełącznika, zwarcie.

Nasza oferta zawiera części do elektryki samochodu wyłącznie sprawdzonych producentów. Znajdziesz u nas bogatą ofertę części zamiennych oraz kompleksową obsługę naszych pracowników, którzy zawsze chętnie służą pomocą. Transdaw, to gwarancja sprawdzonych zakupów w sieci, bez ryzyka.

U nas znajdziesz części samochodowe Iveco oraz innych marek. Po złożeniu zamówienia masz pewność, że będzie ono wnikliwie sprawdzone przez naszych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu.