Przyspiesz samochód

Jak przyspieszyć Iveco, jak przyspieszyć most? Zastanawiasz się czy można zwiększyć prędkość w Iveco? Tak, można – i robimy to od lat.

Przyspieszenie samochodu o 10, 20 czy 40% nie jest dla nas problemem. Iveco montuje w samochodach przełożenia od najwolniejszego 9/38 do najszybszego 13/41. Oczywiście po drodze jest wiele innych przełożeń tupu 12/47 czy 11/46.

Przyspieszamy samochodu poprzez zmianę przełożenia od lat i potrafimy to robić bardzo dobrze. Zadzwoń i dowiedz się, ile będzie kosztowała zmiana przełożenie w Twoim samochodzie.

Czy się to opłaca?

Ktoś może powiedzieć – po co mi przyspieszać samochód o parę procent? Proszę sobie obliczyć, jadąc 90 km/h przy wolnym przełożeniu typu 9/44 czy 9/38, silnik pracuje na określonych obrotach. Zmieniając przełożenie, prędkość samochodu wzrasta, a obroty pozostają na stałym poziomie.

Co zrobić aby samochód jechał szybciej, co zrobić, aby miał większą prędkość maksymalną?

Przykład: jadąc 90 km/h Iveco o przełożeniu 9/40, obroty sięgają prawie 3000 obr. Zmieniając przełożenie na np. 12/47, przyspieszamy samochód o 13%. Co nam to daje w praktyce? Jadąc na nowym przełożeniu przy tych samych obrotach, prędkość będzie wynosiła +- 101 km/h. Oczywiście można założyć przełożenie np. 13/47 i wtedy prędkość wzrośnie do +- 110 km/h przy tych samych obrotach.

Zmiana przełożenia daje nam:

  • mniejsze spalanie – mniejsze obroty silnika;
  • mniejsze obroty silnika – czyli nie żyłujemy go w nieskończoność;
  • cichsza praca silnika;
  • większa prędkość – tiry już nas nie wyprzedzają 🙂